.

Twórcą tych niezwykłych lamp jest Mathieu Challieres - niezwykle uzdolniony francuski designer, który porzucił świat korporacji i wielkiego biznesu na rzecz realizacji swojej odwiecznej pasji do tworzenia pięknych przedmiotów. Zaczynał w malutkiej pracowni w Paryżu, będąc szczęśliwym, gdy sprzedał 1-2 lampy w miesiącu. Obecnie jego nazwisko znane jest na całym świecie, a jego wielokrotnie nagradzane projekty sprzedawane są w ponad 30 krajach, zyskując uznanie klientów i projektantów dzięki swej awangardowej formie. Mimo to, artysta pozostaje skromny i niewidoczny dla mediów - w internecie ciężko o jego zdjęcie, rzadko udziela wywiadów. Jak sam twierdzi:

"Uważam, że wokół designerów jest zbyt dużo szumu medialnego, zbyt często i zbyt pochopnie porównywani są do wielkich twórców. Zbyt często też traktowani są jak swego rodzaju gwiazdy rocka, a moim zdaniem to nie tak powinno działać - przynajmniej tak nie jest w moim przypadku.  Wykreowane obiekty są znacznie ważniejsze niż twarze ich twórców".

Marka Mathieu Challieres zyskała już miano kultowej w takich kolebkach designu jak Francja, Wielka Brytania, czy Włochy. Kolekcja lamp Les Volieres ("ptaki w klatce"), które możecie tu nabyć, to pierwszy produkt mistrza, który trafił na rynek Polski. Dystrybucją zajmuje się firma Carpets & More z Warszawy, znana przede wszystkim ze sprzedaży wyjątkowych dywanów w stylu vintage  www.carpetsandmore.pl 

  

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

.